WYDARZENIE BEZPŁATNE
Rozliczanie godzin nadliczbowych ciągle budzi wątpliwości w praktyce i jest wyzwaniem dla działów kadr i płac. Dlatego zdecydowaliśmy się na zorganizowanie bezpłatnego webinaru, który rozwieje kilka praktycznych wątpliwości. W trakcie webinaru rozwiążemy 10 kazusów, odpowiadając na najczęściej pojawiające się pytania.
Dla uczestników webinaru oferujemy rabat -10% od ceny na stronie na jedno ze szkoleń z zakresu czasu pracy organizowanych jesienią 2024 r.
Kiedy?
12 czerwca 2024 r., godziny: 12:30 – 13:30
Gdzie?
Wydarzenie w formie online
Program
- Czy po zwolnieniu lekarskim mogą zostać zlecone nadgodziny, jeśli jeszcze nie zakończyła się ostatnia doba pracownicza
- Jak można zlecić nadgodziny w pierwszym dniu pracy po urlopie wypoczynkowym?
- Czy nadpracowanie wyjścia prywatnego może wygenerować pracę w nadgodzinach?
- Czy nadgodziny wykonywane zdalnie uprawniają co ryczałtu za prąd/internet z tytułu pracy zdalnej?
- Czy pracownik niepełnosprawny może samodzielnie wycofać zgodę na nadgodziny?
- Czy nadgodziny występujące w przestrzeniach międzydobowych są zawsze rozliczane z dodatkiem 100% wynagrodzenia?
- Jak rozliczać dodatkową pracę niepełnoetatowca przypadającą w przestrzeni międzydobowej?
- Czy oddanie dnia wolnego za pracę w sobotę może nadal wiązać się z koniecznością wypłaty dodatków 100% za nadgodziny?
- Czy choroba w terminie ustalonego wcześniej dnia wolnego za pracę w sobotę oznacza, że dzień wolny został oddany?
- Czy dojazd do biura w trakcie dyżuru doliczamy do czasu rozliczanych nadgodzin?
PROWADZĄCY:
Łukasz Prasołek – w latach 2003-2006 pracownik Departamentu Prawnego Głównego Inspektoratu Pracy, specjalizujący się w praktycznych aspektach czasu pracy i czasu pracy kierowców, a w latach 2006-2015 pracownik Izby Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego. Od 1.1.2016 r. prowadzi własną działalność gospodarczą Nowoczesne Kadry Łukasz Prasołek.
Jest autorem książek: „Czas pracy kierowców. Procedury, rozliczenia, wzory” (Wyd. C.H. BECK, 5 wydań), „Rozliczanie czasu pracy. 100 kazusów” (INFOR 2011) „Dokumentacja czasu pracy” (Wyd. C.H. BECK, 2 wydania). Jest również współautorem komentarzy naukowych do ustaw o systemie ubezpieczeń społecznych, zasiłkowej, wypadkowej oraz o emeryturach i rentach z FUS, a także książek dotyczących różnych aspektów prawa pracy wydawanych w serii Pogotowie Kadrowe przez Wydawnictwo ODDK. Jest również stałym współpracownikiem dzienników Rzeczpospolita i Gazeta Prawna oraz wielu innych wydawnictw branżowych skierowanych do działów kadr i płac oraz do firm transportowych.
Od 10 lat prowadzi szkolenia z czasu pracy, wynagrodzeń oraz różnych aspektów prawa pracy w orzecznictwie Sądu Najwyższego, jest również wykładowcą na kursach dla specjalistów ds. kadr i płac.