Loading Events

« All Events

BEZPŁATNY WEBINAR: 10 pytań o czas pracy pracowników niepełnosprawnych

22 października 2024 | 14:30 15:30

Przy zatrudnianiu osoby z niepełnosprawnością należy pamiętać, że może ona korzystać z pewnych uprawnień i ulg, które wynikają z polskiego prawa dotyczącego osób niepełnosprawnych. Webinar poświęcony jest kilku kluczowym aspektom dotyczącym czasu pracy pracowników niepełnosprawnych.



Kiedy?
22 października 2024 r., godziny: 14:30 – 15:30


Gdzie?
wydarzenie wyłącznie w formie online – MS Teams


Program

  • Czy pracowników niepełnosprawnych obowiązują okresy rozliczeniowe czasu pracy?
  • Jak prawidłowo planować czas pracy pracownikom niepełnosprawnym zatrudnionym w niepełnym wymiarze czasu pracy?
  • Czy zgoda na nadgodziny i pracę w nocy pozwala na planowanie pracy po 8 godzin w przypadku pracownika z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności?
  • Czym się różni zgoda ogólna od zgody na wyłączenie stosowania konkretnych ograniczeń dotyczących czasu pracy pracownika niepełnosprawnego?
  • W jakich przypadkach pracownik niepełnosprawny może pracować w równoważnym systemie czasu pracy?
  • Czy pracownik może sam cofnąć zgodę na nadgodziny, czy trzeba go skierować do lekarza medycyny pracy w tym celu?
  • Czy zgoda na niestosowanie ograniczeń czasu pracy dotyczących pracownika niepełnosprawnego może być wydana w ramach badań wstępnych?
  • Czy analizując zakres uchylenia przepisów szczególnych dotyczących pracowników niepełnosprawnych bierzemy pod uwagę treść wniosku pracownika?
  • Czy pracownik niepełnosprawny może odpracowywać wyjścia prywatne?
  • Czy niepełnosprawny dyrektor może wykonywać pracę poza normalnymi godzinami pracy bez wynagrodzenia z tego tytułu?

Łukasz Prasołek – ukończył z wyróżnieniem wydział prawa UW oraz studia podyplomowe Zarządzanie Zasobami Ludzkimi w Organizacji w SGH, w latach 2003-2006 pracownik Departamentu Prawnego Głównego Inspektoratu Pracy, specjalizujący się w praktycznych aspektach czasu pracy i czasu pracy kierowców, a w latach 2006-2015 pracownik Izby Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego. Od 1.1.2016 r. prowadzi własną działalność gospodarczą Nowoczesne Kadry Łukasz Prasołek.

Jest autorem książek: „Czas pracy kierowców. Procedury, rozliczenia, wzory” (Wyd. C.H. BECK, 5 wydań), „Rozliczanie czasu pracy. 100 kazusów” (INFOR 2011) „Dokumentacja czasu pracy” (Wyd. C.H. BECK, 2 wydania). Jest również współautorem komentarzy naukowych do ustaw o systemie ubezpieczeń społecznych, zasiłkowej, wypadkowej oraz o emeryturach i rentach z FUS, a także książek dotyczących różnych aspektów prawa pracy wydawanych w serii Pogotowie Kadrowe przez Wydawnictwo ODDK. Jest również stałym współpracownikiem dzienników Rzeczpospolita i Gazeta Prawna oraz wielu innych wydawnictw branżowych skierowanych do działów kadr i płac oraz do firm transportowych. Od 10 lat prowadzi szkolenia z czasu pracy, wynagrodzeń oraz różnych aspektów prawa pracy w orzecznictwie Sądu Najwyższego, jest również wykładowcą na kursach dla specjalistów ds. kadr i płac.

Jest również stałym współpracownikiem Dziennika Gazeta Prawna oraz wielu innych wydawnictw branżowych skierowanych do działów kadr i płac.