Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Dokonywanie kwalifikacji prawnej zdarzenia wypadkowego w firmie

12 czerwca | 09:30 11:00

Zapraszamy na webinar, na którym omówione zostaną kryteria uznawania zdarzenia za wypadek przy pracy oraz wskazane instytucje lub osoby mające uprawnienie do dokonania kwalifikacji prawnej zdarzenia wypadkowego. W trakcie webinaru zostanie dokonany przegląd orzecznictwa sądowego dotyczącego uznawania zdarzenia za wypadek przy pracy.


Kiedy?
12 czerwca 2023 r., godziny: 9:30 – 11:00


Gdzie?
szkolenie wyłącznie w formie online


Program

  • Czy wypadek w przerwie w pracy musi być rozważany jako wypadek przy pracy?
  • Kiedy obecność alkoholu u poszkodowanego pozwala na nieuznanie zdarzenia za wypadek przy pracy, a kiedy wpływa na nieprzyznanie świadczeń z ubezpieczenia wypadkowego?
  • Czy wystąpienie urazu jest zawsze konieczne do rozważań przy dokonywaniu kwalifikacji prawnej zdarzenia?
  • Czy uraz psychiczny może być traktowany jako uraz w myśl ustawy wypadkowej?
  • Kto dokonuje kwalifikacji prawnej wypadku zleceniobiorcy, a kto pracownika?
  • Jak zakwalifikować zawał serca?

WYKŁADOWCZYNI:

Karolina Główczyńska-Woelke – Ukończyła z wyróżnieniem Politechnikę Poznańską, specjalność Ergonomia i Inżynieria Jakości, w roku 2006 zdobyła uprawnienia państwowego inspektora pracy w toku aplikacji administracyjnej. Specjalizuje się w tematyce wypadków przy pracy, oceny ryzyka zawodowego, emerytur pomostowych oraz ergonomii praktykując oraz prowadząc wykłady m.in. na uczelniach wyższych (studia podyplomowe) oraz w Ośrodku Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu.

Jest czynną uczestniczką krajowych oraz międzynarodowych konferencji w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Doświadczenie i umiejętności na bieżąco wykorzystuje podczas prac w gremiach międzynarodowych, w tym w grupach roboczych Komitetu Wyższych Inspektorów Pracy (GR ds. strategii oraz pojawiających się zagrożeń). Pracuje jako ekspertka podczas europejskich kampanii prewencyjno-kontrolnych w zakresie przeciwdziałania dolegliwości mięśniowo-szkieletowych wynikających ze środowiska pracy oraz bhp pracowników tymczasowych. Jest autorką oraz współautorką wielu publikacji w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii wydawanych przez Państwową Inspekcję Pracy, „BHP w praktyce” oraz publikowanych podczas konferencji.

Cena:

200 pln netto (246,00 pln brutto) za udział 1 osoby w szkoleniu.