
Zmiany w czasie pracy kierowców w komunikacji miejskiej od marca 2022 r.
11 lutego 2022 | 09:00 – 10:30
Przy okazji wdrażania pakietu mobilności dokonano ważnych zmian w treści art. 31b ustawy o czasie pracy kierowców dotyczących przerw w jeździe w komunikacji miejskiej, a ponadto po 4 miesiącach od opublikowania ustawy zmieniają się znacząco przepisy dotyczące ewidencji czasu pracy, które także dotyczą kierowców oraz motorniczych zatrudnionych w przewozach regularnych.
Dlatego serdecznie zapraszamy na webinarium omawiające nowe przepisy, gdyż wymuszają one zmiany rozkładów jazdy oraz systemów informatycznych służących do rozliczania czasu pracy kierowców w komunikacji miejskiej.
Kiedy?
11 lutego 2022 r., godziny: 9:00 – 10:30
Gdzie?
szkolenie wyłącznie w formie online
Program
- Jakie długości przerw w jeździe będą obowiązywały w przewozach regularnych do 50 km?
- Czy przerwa śniadaniowa będzie zaliczana na poczet przerw w prowadzeniu autobusu/tramwaju?
- Czy możliwe będzie dzielenie przerw na krótsze odcinki niż 15-minutowe?
- O jakiej porze dnia będzie musiała zostać wykorzystana przerwa w jeździe?
- Jak płacowo trzeba będzie rozliczyć czas przerw?
- Czy nowelizacja wymusza wprowadzenie zmian w regulaminach wynagradzania/układach zbiorowych pracy?
- Jak prawidłowo rozliczać przerwy, gdy w jednym dniu występuje przewóz na trasie do 50 km i na trasie dłuższej?
- Jak prawidłowo rozliczać przerwy w jeździe, gdy kierowca wykonuje przewozy w komunikacji miejskiej i obsługuje wynajmowane autokary?
- Jakie będą nowe zasady prowadzenia ewidencji czasu pracy?
- Jakie nowe dane należy uwzględniać w kartach ewidencji czasu pracy?
- Jakie są zasady prowadzenia ewidencji elektronicznie?
- Jakie będą nowe okresy przechowywania ewidencji czasu pracy?
PROWADZĄCY:
Łukasz Prasołek – ukończył z wyróżnieniem wydział prawa UW oraz studia podyplomowe Zarządzanie Zasobami Ludzkimi w Organizacji w SGH, w latach 2003-2006 pracownik Departamentu Prawnego Głównego Inspektoratu Pracy, specjalizujący się w praktycznych aspektach czasu pracy i czasu pracy kierowców, a w latach 2006-2015 pracownik Izby Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego. Od 1.1.2016 r. prowadzi własną działalność gospodarczą Nowoczesne Kadry Łukasz Prasołek, a od maja 2016 r. jest także wspólnikiem w spółce szkoleniowej Praktyczne Szkolenia Prasołek & Sawicki sp.j.
Jest autorem książek: „Czas pracy kierowców. Procedury, rozliczenia wzory” (Wyd. C.H. BECK, 5 wydań, obecnie pracuje nad 6-tym wydaniem), „Rozliczanie czasu pracy w praktyce” (Wyd. C.H. BECK, 2 wydania), „Rozliczanie czasu pracy. 100 kazusów” (INFOR 2011) „Dokumentacja czasu pracy” (Wyd. C.H. BECK, 2 wydania) oraz Komentarza do ustawy o czasie pracy kierowców (Wyd. C.H. BECK 2010). Jego książka: „Czas pracy kierowców. Procedury, rozliczenia wzory” została wyróżniona w konkursie Złote Skrzydła Gazety Prawnej 2008.
Przeprowadził kilkaset szkoleń z zakresu czasu pracy oraz czasu pracy kierowców, zarówno otwartych, jak i zamkniętych. Był konsultantem merytorycznym programu służącego do analizy i rozliczania czasu pracy kierowców TachoScan, a na stałe jest współpracownikiem firmy Intraworq tworzącej systemy do zarządzania czasem pracy.
Cena: