Na konferencji w dniu 21 stycznia premier ogłosił, że rząd planuje wprowadzić zmiany w Polskim Ładzie, nazywając je “rozszerzeniem”.  Przede wszystkim ogłoszono rozszerzenie ulgi dla klasy średniej na wszystkich emerytów i rencistów, a także na zleceniobiorców i nauczycieli akademickich, którzy mają wysokie koszty uzyskania przychodów. Rozszerzenie ulgi obejmie również rodziców samodzielnie wychowujących dzieci, którzy zgodnie z nowymi zasadami mieliby otrzymać pełen zwrot ulgi, czyli 1,5 tys. zł, bez względu na to, ile podatku zapłacili.

Wykonano też ukłon w stronę organizacji pożytku publicznego, które otrzymują wpłaty z  1% podatku – Skarb Państwa ma wyrównywać straty tym OPP, które otrzymają wpłaty mniejsze niż w 2021 roku. Obiecano również dodatkowe wsparcie dla firm, które zatrudniają osoby z niepełnosprawnościami, deklarując przyznanie dodatkowych środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Więcej o planowanych zmianach można przeczytać na stronie: https://www.gov.pl/web/polski-lad/polski-lad–korzystne-zmiany-w-rozwiazaniach-systemu-podatkowego