BEZPŁATNY WEBINAR – 10 TRUDNYCH PYTAŃ NA STYKU WYNAGRODZEŃ I CZASU PRACY
15 kwietnia | 14:30 – 15:30
WYDARZENIE BEZPŁATNE
Zagadnienia związane z rozliczaniem czasu pracy oraz wypłatą wynagrodzenia za nadgodziny w dalszym ciągu jest jednym z najtrudniejszych elementów związanych z zagadnieniami czasu pracy. Przygotowaliśmy więc webinar, w trakcie którego odpowiemy na dziesięć pytań, które sprawiają najwięcej problemów w tym zakresie.
Kiedy?
15 kwietnia 2025 r., godziny: 14:30-15:30
Gdzie?
Wydarzenie w formie online
Program
10 trudnych pytań na styku wynagrodzeń i czasu pracy
- Czy wynagrodzenie za nadgodziny pracownika odchodzącego z pracy powinno być wypłacone w ostatnim dniu zatrudnienia tak jak ekwiwalent za urlop?
- Czy PIP będzie mogła nakazywać wypłatę odsetek od niewypłaconych w terminie wynagrodzeń za nadgodziny?
- Czy ryczałt za nadgodziny może być wypłacany pracownikom u których przeważa praca zdalna nad pracą w biurze?
- Czy w przypadku dodatkowej pracy w sobotę przez 10 godzin udzielenie innego dnia wolnego od pracy w wymiarze 12 godzin zrekompensuje całą pracę?
- Czy niepełnoetatowiec powinien otrzymać dodatki 100% w sytuacji nieoddania mu dnia wolnego za pracę w sobotę lub niedzielę?
- Jak rozliczać pracę niepełnoetatowca w tzw. czarnej dziurze?
- Czy odpracowanie dnia wolnego może nastąpić poza okresem rozliczeniowym?
- Czy osoby innego wyznania niż katolickie odpracowują wolne święto na zasadach odpracowania wyjścia prywatnego?
- Czy kierownik projektu może nie mieć wypłacanego wynagrodzenie za nadgodziny?
- Czy można się uchronić przed mandatem od PIP w przypadku płacenia za pracę w soboty?
PROWADZĄCY:
Łukasz Prasołek – w latach 2003-2006 pracownik Departamentu Prawnego Głównego Inspektoratu Pracy, specjalizujący się w praktycznych aspektach czasu pracy i czasu pracy kierowców, a w latach 2006-2015 pracownik Izby Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego. Od 1.1.2016 r. prowadzi własną działalność gospodarczą Nowoczesne Kadry Łukasz Prasołek. Jest autorem książek: „Czas pracy kierowców. Procedury, rozliczenia, wzory” (Wyd. C.H. BECK, 5 wydań), „Rozliczanie czasu pracy. 100 kazusów” (INFOR 2011) „Dokumentacja czasu pracy” (Wyd. C.H. BECK, 3 wydania). Jest również współautorem komentarzy naukowych do ustaw o systemie ubezpieczeń społecznych, zasiłkowej, wypadkowej oraz o emeryturach i rentach z FUS, a także książek dotyczących różnych aspektów prawa pracy wydawanych w serii Pogotowie Kadrowe przez Wydawnictwo ODDK. Od 15 lat prowadzi szkolenia dla specjalistów z zakresu kadr i płac z obszarów czasu pracy, wynagrodzeń, dokumentacji pracowniczej oraz różnych zagadnień kadrowych w ujęciu orzeczniczym. Przez blisko 10 lat był wykładowcą na kursach zawodowych dla specjalistów ds. kadr i płac.