BEZPŁATNY WEBINAR: Co HR powinien wiedzieć o sygnalistach? 10 praktycznych problemów
21 czerwca | 11:30 – 12:15
WYDARZENIE BEZPŁATNE
Dla uczestników webinaru oferujemy rabat -10% od ceny na stronie na jedno z trzech szkoleń Wdrożenie systemu obsługi zgłoszeń sygnalistów.
Przy zapisie na jedno z trzech szkoleń Wdrożenie systemu obsługi zgłoszeń sygnalistów Inspektora Ochrony Danych Osobowych oraz osoby z HR oferujemy rabat -15% od ceny na stronie
Kiedy?
21 czerwca 2024 r., godziny: 11:30 – 12:15
Gdzie?
Wydarzenie w formie online
Program
- Czy jeśli firma wdrożyła w 2021 r. regulamin zgłoszeń sygnalistów musi podjąć teraz jakieś działania?
- Jak ustalić liczbę zatrudnionych, która warunkuje obowiązek wdrożenia procedury zgłoszeń wewnętrznych?
- Z kim powinna być konsultowana procedura zgłoszeń wewnętrznych?
- Jaki nowy obowiązek w procesie rekrutacji wprowadza ustawa o zgłoszeniach sygnalistów?
- Czy pracownicy powinni zostać zapoznani z procedurą zgłoszeń wewnętrznych i w jakiej postaci?
- Czy w przypadku zatrudniania cudzoziemców, np. z Ukrainy procedura zgłoszeń wewnętrznych powinna być tłumaczona na inny język niż polski?
- Czy sygnalista korzysta ze szczególnej ochrony stosunku pracy i na jakich zasadach?
- Dlaczego przedstawiciel działu HR powinien być członkiem zespołu prowadzącego postępowania następcze?
- Czy w systemach kadrowo – płacowych mogą być rejestrowane zgłoszenia sygnalistów?
- Czy można połączyć kanał zgłoszeń sygnalistów i wynikających z procedury antymobbingowej?
PROWADZĄCY:
Łukasz Prasołek – w latach 2003-2006 pracownik Departamentu Prawnego Głównego Inspektoratu Pracy, specjalizujący się w praktycznych aspektach czasu pracy i czasu pracy kierowców, a w latach 2006-2015 pracownik Izby Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego. Od 1.1.2016 r. prowadzi własną działalność gospodarczą Nowoczesne Kadry Łukasz Prasołek.
Jest autorem książek: „Czas pracy kierowców. Procedury, rozliczenia, wzory” (Wyd. C.H. BECK, 5 wydań), „Rozliczanie czasu pracy. 100 kazusów” (INFOR 2011) „Dokumentacja czasu pracy” (Wyd. C.H. BECK, 2 wydania). Jest również współautorem komentarzy naukowych do ustaw o systemie ubezpieczeń społecznych, zasiłkowej, wypadkowej oraz o emeryturach i rentach z FUS, a także książek dotyczących różnych aspektów prawa pracy wydawanych w serii Pogotowie Kadrowe przez Wydawnictwo ODDK. Jest również stałym współpracownikiem dzienników Rzeczpospolita i Gazeta Prawna oraz wielu innych wydawnictw branżowych skierowanych do działów kadr i płac oraz do firm transportowych.
Od 10 lat prowadzi szkolenia z czasu pracy, wynagrodzeń oraz różnych aspektów prawa pracy w orzecznictwie Sądu Najwyższego, jest również wykładowcą na kursach dla specjalistów ds. kadr i płac.