Loading Events

« All Events

E-dokumentacja: aspekty prawne i praktyczne rozwiązania w systemie eFOB

21 lutego 2024 | 14:30 16:00

Zapraszamy na webinar poświęcony e-dokumentacji. Jest to pierwszy z serii kilku zaplanowanych przez nas darmowych webinarów z Partnerami konferencji DIGITAL HR. Wydarzenie poświęcone jest zagadnieniom prawnym i praktycznym związanym z prowadzeniem e-teczek dla pracowników. Wydarzenie organizowane we współpracy z Jankowska HR Project i HRobots.


Kiedy?
21 lutego 2024 r., godziny: 14:30 – 16:00


Gdzie?
Wydarzenie w formie online


Program

Część ogólna – wprowadzenie

  • Czy jeśli mam dokumenty zeskanowane w chmurze, czy to oznacza, że mam już e-teczkę
    pracownika?
  • Jakie są kluczowe wymogi dla e-teczki wynikające z ‘Rozporządzenia w sprawie
    dokumentacji pracowniczej’?
  • Jak możemy efektywnie przenieść dokumenty do e-teczki, włączywszy w to skanowanie,
    opisywanie i segregowanie?
  • Czy można rozpocząć stopniowe wdrożenie e-teczki od dokumentów dla nowo zatrudnionych
    pracowników?
  •  Czy dokumenty byłych pracowników powinny być również „wkładane” do e-teczki?
  • Czy e-teczka pracownika ogranicza się tylko do części/folderów ABCDE, czy może posiadać
    również inne foldery?
  • Jak wygląda pod względem przepisów przejście na dokumentacje elektroniczną – czy to
    znaczy, że nie trzeba nic drukować i przechowywać w fizycznym archiwum?

Rozwiązania eFOB

  • Czy podczas opisywania dokumentów e-teczka podpowiada określoną listę typów
    dokumentów w danej części i czy można skonfigurować dodatkowe typy dokumentów
    niezbędne w firmie?
  • Jak e-teczka może pomagać w dotrzymywaniu ustawowych terminów przechowywania
    dokumentów i w ich „niszczeniu”?
  • Czy każdy dokument muszę dodawać pojedynczo do e-teczki, czy mogę wykonać import
    kilku dokumentów na raz?
  • Czy przy imporcie/dodawaniu dokumentów e-teczka sama rozróżni typ dokumentu, czy trzeba
    samodzielnie to zaznaczyć?

Podsumowanie

  • Kompatybilność między systemami e-teczek – czy można przenosić dokumenty z systemu e-
    teczki jednego producenta do drugiego?

PROWADZĄCY:

Anna Jankowska – wspiera i realizuje projekty elektronizacji i automatyzacji w HR, przy jednoczesnej dużej uwadze na zgodność wdrażanych rozwiązań z przepisami i wyjściu naprzeciw potrzeb biznesowych organizacji. Współautorka książek „Elektronizacja dokumentacji pracowniczej. Aspekty prawa pracy, IT i RODO”; „Dokumentacja pracownicza w pytaniach i odpowiedziach. 250 praktycznych wyjaśnień ekspertów”. Posiada 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu projektami IT, związanymi z produkcją oprogramowania oraz wdrażaniem systemów klasy CMS, CRM i ERP. Dostarczała rozwiązania dla działów HR. Przeprowadziła kilkadziesiąt projektów związanych z wdrożeniami oprogramowania oraz zarządzeniem zmianami organizacyjnymi.Prowadzi projekty z zakresu doboru systemów oraz audytów systemów do elektronizacji dokumentacji pracowniczej. Była współzałożycielką IntraSoft24, gdzie prze 8 lat współtworzyła program do planowania i rozliczania czasu pracy PlanQ. Pracowała przez 7 lat w IntraworQ, firmie dostarczającej system do zarządzania czasem pracy oraz elektronizacji dokumentacji pracowniczej, gdzie na przestrzeni lat odpowiadała za rozwój produktów. Jest absolwentką WGiSR Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału ZIF Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tomasz Drzewiecki – pomysłodawca i prezes HRobots. Ekspert IT z wieloletnią praktyką, w tym w obszarach sztucznej inteligencji. Jako menedżer posiada doświadczenie w zarządzaniu wiedzą, projektami i usługami IT. Ukończył Politechnikę Warszawską na kierunku Informatyka. Uczestniczył w programie dot. innowacyjności na Carnege Mellon University w USA. Aktualnie w HRobots prowadzi projekt B+R eFOB – Inteligentna eTeczka Pracownika, współfinansowany przez NCBiR ze środków unijnych.

Łukasz Prasołek – w latach 2003-2006 pracownik Departamentu Prawnego Głównego Inspektoratu Pracy, specjalizujący się w praktycznych aspektach czasu pracy i czasu pracy kierowców, a w latach 2006-2015 pracownik Izby Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego. Od 1.1.2016 r. prowadzi własną działalność gospodarczą Nowoczesne Kadry Łukasz Prasołek.

Jest autorem książek: „Czas pracy kierowców. Procedury, rozliczenia, wzory” (Wyd. C.H. BECK, 5 wydań), „Rozliczanie czasu pracy. 100 kazusów” (INFOR 2011) „Dokumentacja czasu pracy” (Wyd. C.H. BECK, 2 wydania). Jest również stałym współpracownikiem dzienników Rzeczpospolita i Gazeta Prawna oraz wielu innych wydawnictw branżowych skierowanych do działów kadr i płac oraz do firm transportowych. Od 10 lat prowadzi szkolenia z czasu pracy, wynagrodzeń oraz różnych aspektów prawa pracy w orzecznictwie Sądu Najwyższego, jest również wykładowcą na kursach dla specjalistów ds. kadr i płac.

Zainteresowanych szkoleniem związanym z wdrożeniem i prowadzeniem elektronicznej dokumentacji pracowniczej zapraszamy na szkolenie w dniach 13-14 marca 2024 roku: Elektronizacja dokumentacji pracowniczej. Stosowanie podpisów elektronicznych w praktyce funkcjonowania działu HR.

Wydarzenie organizowane we współpracy z HR Robots i Jankowska HR Project. Kliknij, by dowiedzieć się więcej i odwiedzić stronę Partnera.

HRobots - strona partnera
Jankowska HR projekt - strona partnera